Detta är en AEZ-fälg av modellen Toronto Dark. Denna variant av fälgen har en diameter på 21". AEZ Toronto Dark har en fälgbredd som är 8.5". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 32 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66 mm. BytHjul säljer AEZ Toronto Dark 21" i sin webbshop för 5510 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 510 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Toronto Dark |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 32 mm |
| Navhål | 66 mm |
21"-fälg från AEZ av modellen Toronto Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 21" och ET-måttet 47 mm.
Denna 21"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 43 mm. Modellen heter Toronto Dark.
Toronto Dark från AEZ. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 30 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Fälg från AEZ på 21" med modellnamnet Toronto Dark. Bultcirkeln är 5/130, bredden 8.5" och ET-måttet är 46 mm.