Detta är en AEZ-fälg av modellen Havanna Grey. Denna variant av fälgen har en diameter på 21". En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 9.5". Med en cirkeldiameter på 114.3 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/114.3.
Fälgens ET-mått är 40 mm. Centrumhålet på denna fälg är 64.1 mm stort. BytHjul säljer idag AEZ Havanna Grey för 5024 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 024 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Havanna Grey |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 64.1 mm |
Havanna Grey från AEZ. Med en bredd på 9.5" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
AEZ Havanna Grey, 21"-fälg, 8.5" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 40 mm.
Fälg från AEZ på 21" med modellnamnet Havanna Dark. Bultcirkeln är 5/120, bredden 9.5" och ET-måttet är 40 mm.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. AEZ Havanna Grey är 20" och har en bultcirkel på 5/114.3.