Alcar har många snygga fälgar i sitt utbud och pf7805 15" är inget undantag. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Alcar pf7805 har en fälgbredd på 5.5". Alcar pf7805 fästs med 4 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 100 mm (bultcirkel 4/100).
Fälgens ET-mått är 45 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 56 mm. BytHjul säljer idag Alcar pf7805 för 1158 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 158 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Alcar |
|---|---|
| Modell | pf7805 |
| Diameter | 15" |
| Fälgbredd | 5.5" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 56 mm |
pf8155 från Alcar är en fälg på 15" med en bredd på 5.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 4/100.
Alcar pf7890 är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 4 bultar. 5.5" bredd och ET 45.
pf6775 från Alcar. Med en bredd på 5.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 15"-fälg till bilar med bultcirkel 4/100.
pf6445 15" från Alcar med 6" bredd och ET på 39 mm. Fälgens bultcirkel är 4/100.