Detta är en Aluett-fälg av modellen 89 Gun Metal Machined Face. Denna variant av fälgen har en diameter på 17". Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7". Aluett 89 Gun Metal Machined Face har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 108 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/108.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 43 mm. Denna variant av 89 Gun Metal Machined Face har ett navhål/centrumhål som är 70 mm stort. 89 Gun Metal Machined Face 17" är en snygg fälg för 1816 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 816 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Aluett |
|---|---|
| Modell | 89 Gun Metal Machined Face |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 70 mm |
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 38 mm. Aluett 89 Gun Metal Machined Face är 17" och har en bultcirkel på 5/100.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 44 mm. Aluett 89 Gun Metal Machined Face är 18" och har en bultcirkel på 5/112.
Fälg från Aluett på 18" med modellnamnet 89 Gun Metal Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7.5" och ET-måttet är 30 mm.
89 Gun Metal Machined Face från Aluett. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 50 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.