Om du letar efter bra 19"-fälgar kan Aluett 89 Silver vara värt att ta en titt på. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Aluett 89 Silver har en fälgbredd på 7.5". Aluett 89 Silver har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Inpressningsdjupet för Aluett 89 Silver är 43 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 70 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2243 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 243 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Aluett |
|---|---|
| Modell | 89 Silver |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 70 mm |
19"-fälg av modellen 89 Matt Black från Aluett. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 43 mm.
17"-fälg från Aluett av modellen 89 Silver. Bultcirkeln är 5/108, bredden 17" och ET-måttet 43 mm.
Fälg från Aluett på 17" med modellnamnet 89 Gun Metal Machined Face. Bultcirkeln är 5/108, bredden 7" och ET-måttet är 43 mm.
17"-fälg av modellen 89 Matt Black från Aluett. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 43 mm.