Aluett 88 Graphite-Grey är en fälg på 19" från Aluett. Fälgens bredd är 8". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 38 mm. Centrumhålet på denna fälg är 70.4 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2397 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 397 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Aluett |
|---|---|
| Modell | 88 Graphite-Grey |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 70.4 mm |
Aluett 88 Graphite-Grey, 19"-fälg, 8" bredd, 5/114 bultcirkel och ET på 45 mm.
88 Graphite-Grey från Aluett. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 30 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Aluett 88 Graphite-Grey, 18"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 42 mm.
Aluett 88 Graphite-Grey, 18"-fälg, 8" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 48 mm.