88 Graphite-Grey 18" är en snygg fälg som tillverkas av Aluett. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Aluett 88 Graphite-Grey har en bredd på 8". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 42 mm. Detta är en fälg med 70.4 mm stort navhål. En uppsättning Aluett 88 Graphite-Grey kan bli din för endast 2107 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 107 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Aluett |
|---|---|
| Modell | 88 Graphite-Grey |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 70.4 mm |
88 Graphite-Grey från Aluett. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 30 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Aluett 88 Graphite-Grey, 18"-fälg, 8" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 48 mm.
Denna 18"-fälg från Aluett har en bultcirkel som är 5/114 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter 88 Graphite-Grey.
19"-fälg från Aluett av modellen 88 Graphite-Grey. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 38 mm.