En snygg fälg på 19" från Aluett. Denna modell har Aluett valt att kalla för 88 Graphite-Grey. Fälgens bredd är 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Aluett 88 Graphite-Grey är 5/114.
Inpressningsdjupet för Aluett 88 Graphite-Grey är 45 mm. Navhålet på Aluett 88 Graphite-Grey är 70.4 mm stort. Aluett 88 Graphite-Grey kan du köpa från BytHjul för endast 2397 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 397 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Aluett |
|---|---|
| Modell | 88 Graphite-Grey |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114 |
| Bultcirkel | 5/114 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 70.4 mm |
Denna 18"-fälg från Aluett har en bultcirkel som är 5/114 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter 88 Graphite-Grey.
19"-fälg från Aluett av modellen 88 Graphite-Grey. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 38 mm.
Aluett 88 Graphite-Grey, 18"-fälg, 8" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 48 mm.
88 Graphite-Grey från Aluett. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 30 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.