Freeze Diamond Black 17" är en snygg fälg som tillverkas av Alutec. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Alutec Freeze Diamond Black har en bredd på 7". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 114.3 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/114.3.
Inpressningsdjupet för Alutec Freeze Diamond Black är 40 mm. Detta är en fälg med 70.1 mm stort navhål. Alutec Freeze Diamond Black kan du köpa från BytHjul för endast 1719 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 719 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Alutec |
|---|---|
| Modell | Freeze Diamond Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
Denna 19"-fälg från Alutec har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Freeze Silver.
17"-fälg av modellen Freeze Diamond Black från Alutec. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 49 mm.
Freeze Silver 17" från Alutec med 7" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
Alutec Freeze Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 110 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 40.