Detta är en Alutec-fälg av modellen Grip. Denna variant av fälgen har en diameter på 17". Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Alutec Grip har en fälgbredd på 7". Bultcirkeln på denna fälg är 5/115.
Inpressningsdjupet för Alutec Grip är 44 mm. Alutec Grip har ett centrumhål (navhål) på 70.2 mm. Alutec Grip är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa Alutec Grip från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 659 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Alutec |
|---|---|
| Modell | Grip |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 115 |
| Bultcirkel | 5/115 |
| Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
| Navhål | 70.2 mm |
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 47 mm. Alutec Grip Grafit är 17" och har en bultcirkel på 5/108.
17"-fälg från Alutec av modellen Grip. Bultcirkeln är 5/108, bredden 17" och ET-måttet 47 mm.
Alutec Grip Grafit, 17"-fälg, 7.5" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 55 mm.
Alutec Grip är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 5 bultar. 6" bredd och ET 38.