BBS har många snygga fälgar i sitt utbud och CH-RII Satin Black 21" är inget undantag. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. BBS CH-RII Satin Black har en fälgbredd på 9.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Denna variant av CH-RII Satin Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 33 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 82 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för BBS CH-RII Satin Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 10809 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 10 809 kr | Besök BytHjul |
| Märke | BBS |
|---|---|
| Modell | CH-RII Satin Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 33 mm |
| Navhål | 82 mm |
BBS CH-RII Satin Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 33.
21"-fälg från BBS av modellen CH-RII Satin Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 21" och ET-måttet 23 mm.
CH-RII Satin Black från BBS är en fälg på 21" med en bredd på 10.5" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/120.
CH-RII Satin Black från BBS. Med en bredd på 11.5" och ett inpressningsdjup på 36 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.