Med ett pris på 3278 kronor är BBS SX Brilliant silver ett bra alternativ bland 17"-fälgarna. Denna fälg är 7.5" bred. Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 49 mm. Denna variant av SX Brilliant silver har ett navhål/centrumhål som är 57.1 mm stort. SX Brilliant silver 17" är en snygg fälg för 3278 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 278 kr | Besök BytHjul |
| Märke | BBS |
|---|---|
| Modell | SX Brilliant silver |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 49 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
SX Brilliant silver från BBS är en fälg på 17" med en bredd på 7.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/108.
Fälg från BBS på 17" med modellnamnet SX Brilliant silver. Bultcirkeln är 5/120, bredden 7.5" och ET-måttet är 37 mm.
SX Brilliant silver från BBS är en fälg på 17" med en bredd på 7.5" och ET 37 mm. Bultcirkeln är 5/120.
Denna 17"-fälg från BBS har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 43 mm. Modellen heter SX Brilliant silver.