BBS har många snygga fälgar i sitt utbud och CI-R Platinum Silver 19" är inget undantag. Denna fälg är 9" bred. Med en cirkeldiameter på 120 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/120.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 20 mm. Denna variant av CI-R Platinum Silver har ett navhål/centrumhål som är 82 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om BBS CI-R Platinum Silver 19".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 409 kr | Besök BytHjul |
| Märke | BBS |
|---|---|
| Modell | CI-R Platinum Silver |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 20 mm |
| Navhål | 82 mm |
CI-R Platinum Silver 19" från BBS med 10" bredd och ET på 20 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
Fälg från BBS på 19" med modellnamnet CI-R Platinum Silver. Bultcirkeln är 5/120, bredden 9" och ET-måttet är 43 mm.
CI-R Platinum Silver från BBS är en fälg på 19" med en bredd på 9" och ET 44 mm. Bultcirkeln är 5/120.
Denna 19"-fälg från BBS har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 48 mm. Modellen heter CI-R Platinum Silver.