Detta är en Borbet-fälg av modellen Y Black Glossy. Denna variant av fälgen har en diameter på 17". Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 108 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/108.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 42 mm. Denna fälg har ett navhål som är 72.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2045 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 045 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | Y Black Glossy |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
Fälg från Borbet på 19" med modellnamnet GTX Titan Glossy. Bultcirkeln är 5/108, bredden 8" och ET-måttet är 42 mm.
Borbet N Black Glossy, 17"-fälg, 7" bredd, 4/108 bultcirkel och ET på 37 mm.
W Mistral anthracite Glossy 17" från Borbet med 7" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
W Mistral anthracite Glossy 17" från Borbet med 7" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.