Borbet har många snygga fälgar i sitt utbud och CWD Black Glossy 17" är inget undantag. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Borbet CWD Black Glossy har en fälgbredd på 7". Borbet CWD Black Glossy har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 51 mm. Denna variant av CWD Black Glossy har ett navhål/centrumhål som är 66.6 mm stort. BytHjul säljer Borbet CWD Black Glossy 17" i sin webbshop för 2201 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 201 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | CWD Black Glossy |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 51 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Borbet CWD Black Glossy, 17"-fälg, 7" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 46 mm.
Fälg från Borbet på 17" med modellnamnet CWD Mistral Anthracite Gloss Pol. Bultcirkeln är 5/108, bredden 7" och ET-måttet är 46 mm.
Fälg från Borbet på 15" med modellnamnet CWD Mistral Anthracite Gloss Pol. Bultcirkeln är 5/118, bredden 6" och ET-måttet är 68 mm.
CWD Chrystal Silver från Borbet. Med en bredd på 6" och ett inpressningsdjup på 68 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/118.