Borbet har många snygga fälgar i sitt utbud och CWD Black Glossy 17" är inget undantag. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Borbet CWD Black Glossy har en fälgbredd på 7". Borbet CWD Black Glossy har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 51 mm. Denna variant av CWD Black Glossy har ett navhål/centrumhål som är 66.6 mm stort. BytHjul säljer Borbet CWD Black Glossy 17" i sin webbshop för 2110 kronor styck.
Butik | Pris | Länk |
---|---|---|
2 110 kr | Besök BytHjul |
Märke | Borbet |
---|---|
Modell | CWD Black Glossy |
Diameter | 17" |
Fälgbredd | 7" |
Antal bultar | 5 |
Cirkeldiameter | 112 |
Bultcirkel | 5/112 |
Inpressningsdjup (ET) | 51 mm |
Navhål | 66.6 mm |
17"-fälg av modellen CWD Gloss Black från Borbet. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 55 mm.
16"-fälg av modellen CWD Gloss Black från Borbet. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 45 mm.
CWD Gloss Black från Borbet. Med en bredd på 6" och ett inpressningsdjup på 68 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/118.
16"-fälg från Borbet av modellen CWD Gloss Black Polished. Bultcirkeln är 5/118, bredden 16" och ET-måttet 68 mm.