Denna 17"-fälg från Borbet har modellnamnet CWD Mistral Anthracite Gloss Pol. Borbet CWD Mistral Anthracite Gloss Pol har en fälgbredd som är 7". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 108 mm och 5 hål för bultar.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 46 mm. Navhålet på Borbet CWD Mistral Anthracite Gloss Pol är 65.1 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2278 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 278 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | CWD Mistral Anthracite Gloss Pol |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Borbet CWD Black Glossy, 17"-fälg, 7" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 46 mm.
16"-fälg av modellen CWD Anthracite Dark Polished från Borbet. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 68 mm.
Denna 18"-fälg från Borbet har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter CW5 Mistral Anthracite Gloss Pol.
CWD Chrystal Silver från Borbet. Med en bredd på 6" och ett inpressningsdjup på 68 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/118.