En snygg fälg på 21" från Borbet. Denna modell har Borbet valt att kalla för BY Black Matt. Bredden på denna fälg är 8.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Borbet BY Black Matt är 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 35 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.6 mm. BytHjul säljer idag Borbet BY Black Matt för 5122 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
Butik | Pris | Länk |
---|---|---|
5 122 kr | Besök BytHjul |
Märke | Borbet |
---|---|
Modell | BY Black Matt |
Diameter | 21" |
Fälgbredd | 8.5" |
Antal bultar | 5 |
Cirkeldiameter | 112 |
Bultcirkel | 5/112 |
Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
Navhål | 66.6 mm |
Denna 21"-fälg från Borbet har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter BY Black Matt.
Borbet BY Titan Polished Matt är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 35.
Fälg från Borbet på 21" med modellnamnet BY Titan Polished Matt. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 35 mm.
21"-fälg av modellen W Black Polished Glossy från Borbet. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 35 mm.