Borbet har många snygga fälgar i sitt utbud och W Mistral anthracite Glossy 18" är inget undantag. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8". Bultcirkeln på denna fälg är 5/114.3.
Inpressningsdjupet för Borbet W Mistral anthracite Glossy är 40 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 72.6 mm. Borbet W Mistral anthracite Glossy är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa Borbet W Mistral anthracite Glossy från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 609 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | W Mistral anthracite Glossy |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 50 mm. Borbet W Mistral anthracite Glossy är 18" och har en bultcirkel på 5/114.3.
Fälg från Borbet på 17" med modellnamnet W Mistral anthracite Glossy. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 7" och ET-måttet är 40 mm.
En 6.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Borbet W Mistral anthracite Glossy är 16" och har en bultcirkel på 5/114.3.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Borbet W Mistral anthracite Glossy är 18" och har en bultcirkel på 5/108.