Detta är en Borbet-fälg av modellen CWD Gloss Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 16". Fälgens bredd är 6". Borbet CWD Gloss Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 118 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/118.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 68 mm. Borbet CWD Gloss Black har ett centrumhål (navhål) på 71.1 mm. Borbet CWD Gloss Black är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa Borbet CWD Gloss Black från BytHjul genom länken nedan.
Butik | Pris | Länk |
---|---|---|
2 269 kr | Besök BytHjul |
Märke | Borbet |
---|---|
Modell | CWD Gloss Black |
Diameter | 16" |
Fälgbredd | 6" |
Antal bultar | 5 |
Cirkeldiameter | 118 |
Bultcirkel | 5/118 |
Inpressningsdjup (ET) | 68 mm |
Navhål | 71.1 mm |
Fälg från Borbet på 15" med modellnamnet CWD Mistral Anthracite Gloss Pol. Bultcirkeln är 5/118, bredden 6" och ET-måttet är 68 mm.
En 6" bred fälg med ett inpressningsdjup på 68 mm. Borbet CWD Gloss Black Polished är 16" och har en bultcirkel på 5/130.
16"-fälg av modellen CWG Gloss Black Polished från Borbet. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/118 och ett ET-mått på 68 mm.
CW5 Mistral Anthracite Gloss Pol från Borbet. Med en bredd på 6" och ett inpressningsdjup på 68 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/118.