Borbet CW3 Sterling Silver är en av våra 19"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Borbet. Bredden på denna fälg är 8.5". Borbet CW3 Sterling Silver fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 130 mm (bultcirkel 5/130).
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 55 mm. Borbet CW3 Sterling Silver har ett centrumhål (navhål) på 84.1 mm. Borbet CW3 Sterling Silver är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa Borbet CW3 Sterling Silver från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 225 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | CW3 Sterling Silver |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 55 mm |
| Navhål | 84.1 mm |
20"-fälg från Borbet av modellen CW3 Sterling Silver. Bultcirkeln är 5/130, bredden 20" och ET-måttet 55 mm.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 50 mm. Borbet CW3 Sterling Silver är 20" och har en bultcirkel på 5/130.
Denna 18"-fälg från Borbet har en bultcirkel som är 6/130 och ett inpressningsdjup på 47 mm. Modellen heter CW3 Sterling Silver.
CW3 Sterling Silver 17" från Borbet med 7.5" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.