Om du letar efter bra 20"-fälgar kan Borbet CW3 Sterling Silver vara värt att ta en titt på. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Borbet CW3 Sterling Silver har en bredd på 10.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/130, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 130 mm.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 55 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 71.6 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Borbet CW3 Sterling Silver 20".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 935 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | CW3 Sterling Silver |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 55 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
Borbet CW3 Sterling Silver, 20"-fälg, 10.5" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 48 mm.
Borbet CW3 Sterling Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 130 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 55.
Denna 20"-fälg från Borbet har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 55 mm. Modellen heter CW3 Black Glossy.
Fälg från Borbet på 19" med modellnamnet CW3 Sterling Silver. Bultcirkeln är 5/130, bredden 8.5" och ET-måttet är 55 mm.