Borbet CW3 Black Glossy är en av våra 17"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Borbet. Fälgbredden för denna variant av Borbet CW3 Black Glossy är 7.5". Med en cirkeldiameter på 139.7 mm och hål för 6 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 6/139.7.
Inpressningsdjupet för Borbet CW3 Black Glossy är 50 mm. Detta är en fälg med 93.1 mm stort navhål. En uppsättning Borbet CW3 Black Glossy kan bli din för endast 4338 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 338 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | CW3 Black Glossy |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 93.1 mm |
CW3 Black Glossy 18" från Borbet med 7.5" bredd och ET på 55 mm. Fälgens bultcirkel är 6/139.7.
CW3 Mistral anthracite Glossy från Borbet. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 55 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 6/139.7.
Borbet CW3 Sterling Silver, 18"-fälg, 7.5" bredd, 6/139.7 bultcirkel och ET på 55 mm.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 50 mm. Borbet CW3 Black Glossy är 17" och har en bultcirkel på 6/139.7.