Brock har många snygga fälgar i sitt utbud och B38 Black Full Polish 18" är inget undantag. Bredden på denna fälg är 8". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 105 mm och 5 hål för bultar.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 38 mm. Denna fälg har ett navhål som är 56.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Brock B38 Black Full Polish 18".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 214 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Brock |
|---|---|
| Modell | B38 Black Full Polish |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 105 |
| Bultcirkel | 5/105 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 56.6 mm |
Brock B38 Shiny Black, 18"-fälg, 8" bredd, 5/105 bultcirkel och ET på 38 mm.
18"-fälg från Brock av modellen B34 Matt Black. Bultcirkeln är 5/105, bredden 18" och ET-måttet 38 mm.
Brock RC32 Satin Black Matt är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 105 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 38.
19"-fälg från Brock av modellen RC32 Satin Black Matt. Bultcirkeln är 5/105, bredden 19" och ET-måttet 38 mm.