Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2100 kronorsklassen. Fälgen heter RC34 Black Full Polish och den tillverkas av Brock. Brock RC34 Black Full Polish har en fälgbredd som är 7". Fälgens cirkeldiameter är 108 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/108 för att fälgen ska passa på din bil.
Fälgens ET-mått är 45 mm. Denna fälg har ett navhål som är 63.4 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer idag Brock RC34 Black Full Polish för 2092 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 092 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Brock |
|---|---|
| Modell | RC34 Black Full Polish |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
Brock RC34 Black Full Polish, 18"-fälg, 8" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 45 mm.
RC34 Black Full Polish från Brock. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. Brock RC34 Black Full Polish är 17" och har en bultcirkel på 5/108.
19"-fälg av modellen RC34 Black Full Polish från Brock. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 45 mm.