Denna 18"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2900 kronorsklassen. Fälgen heter B39 Ferric Grey Polish och den tillverkas av Brock. Fälgbredden för denna variant av Brock B39 Ferric Grey Polish är 7.5". Brock B39 Ferric Grey Polish har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 108 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/108.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för B39 Ferric Grey Polish är 45 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 72.6 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Brock B39 Ferric Grey Polish. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 2802 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 802 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Brock |
|---|---|
| Modell | B39 Ferric Grey Polish |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
Brock B39 Ferric Grey Polish, 17"-fälg, 7" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 45 mm.
B39 Ferric Grey Polish 17" från Brock med 7" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
B39 Ferric Grey Polish 17" från Brock med 7" bredd och ET på 44 mm. Fälgens bultcirkel är 4/100.
17"-fälg från Brock av modellen B39 Ferric Grey Polish. Bultcirkeln är 5/112, bredden 17" och ET-måttet 47 mm.