B38 Shiny Black 18" är en snygg fälg som tillverkas av Brock. Brock B38 Shiny Black har en fälgbredd som är 8". Brock B38 Shiny Black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 110 mm (bultcirkel 5/110).
Denna variant av B38 Shiny Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 33 mm. Navhålet på Brock B38 Shiny Black är 65.1 mm stort. BytHjul säljer Brock B38 Shiny Black 18" i sin webbshop för 2976 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 976 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Brock |
|---|---|
| Modell | B38 Shiny Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 110 |
| Bultcirkel | 5/110 |
| Inpressningsdjup (ET) | 33 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Denna 19"-fälg från Brock har en bultcirkel som är 5/110 och ett inpressningsdjup på 33 mm. Modellen heter B38 Black Full Polish.
Denna 18"-fälg från Brock har en bultcirkel som är 5/110 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter B38 Shiny Black.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 33 mm. Brock RC32 Satin Black Matt är 18" och har en bultcirkel på 5/110.
Denna 18"-fälg från Brock har en bultcirkel som är 5/110 och ett inpressningsdjup på 33 mm. Modellen heter RC32 Ferric Grey Matt.