Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2100 kronorsklassen. Fälgen heter RC32 Ferric Grey Matt och den tillverkas av Brock. Fälgbredden för denna variant av Brock RC32 Ferric Grey Matt är 7.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 54 mm. Centrumhålet på denna fälg är 66.7 mm stort. BytHjul säljer idag Brock RC32 Ferric Grey Matt för 2076 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 076 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Brock |
|---|---|
| Modell | RC32 Ferric Grey Matt |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 54 mm |
| Navhål | 66.7 mm |
Denna 18"-fälg från Brock har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 54 mm. Modellen heter RC32 Ferric Grey Matt.
RC32 Ferric Grey Matt från Brock är en fälg på 18" med en bredd på 7" och ET 54 mm. Bultcirkeln är 5/112.
B41 Ferric Grey 21" från Brock med 10" bredd och ET på 54 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
20"-fälg från Brock av modellen B41 Ferric Grey. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 20" och ET-måttet 54 mm.