Brock RC32 Satin Black Matt är en fälg på 18" från Brock. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Denna variant av RC32 Satin Black Matt kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 52 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 57.1 mm. BytHjul säljer Brock RC32 Satin Black Matt 18" i sin webbshop för 2282 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 282 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Brock |
|---|---|
| Modell | RC32 Satin Black Matt |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 52 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 52 mm. Brock RC32 Titanium Full Polish är 18" och har en bultcirkel på 5/112.
B45 Satin Black Matt från Brock. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 52 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
RC32 Satin Black Matt från Brock. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 52 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 52 mm. Brock RC32 Satin Black Matt är 19" och har en bultcirkel på 5/112.