Denna 20"-fälg från Brock har modellnamnet B41 Ferric Grey. Denna fälg är 8.5" bred. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Brock B41 Ferric Grey är 5/112.
Inpressningsdjupet för Brock B41 Ferric Grey är 35 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66.6 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Brock B41 Ferric Grey 20".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 259 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Brock |
|---|---|
| Modell | B41 Ferric Grey |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
B41 Ferric Grey från Brock. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
20"-fälg från Brock av modellen B41 Ferric Grey. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 20" och ET-måttet 54 mm.
Brock B41 Ferric Grey, 22"-fälg, 10.5" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 35 mm.
Fälg från Brock på 22" med modellnamnet B41 Ferric Grey. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9.5" och ET-måttet är 32 mm.