Denna 18"-fälg från Brock har modellnamnet RC34 Shiny Black. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Brock RC34 Shiny Black har en fälgbredd på 7.5". Brock RC34 Shiny Black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 114.3 mm (bultcirkel 5/114.3).
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 45 mm. Detta är en fälg med 67.1 mm stort navhål. Brock RC34 Shiny Black kan du köpa från BytHjul för endast 2549 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 549 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Brock |
|---|---|
| Modell | RC34 Shiny Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 67.1 mm |
Brock RC34 Shiny Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 53.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 51 mm. Brock RC34 Shiny Black är 18" och har en bultcirkel på 5/114.3.
Brock RC34 Black Full Polish är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 45.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. Brock RC34 Crystal Silver är 18" och har en bultcirkel på 5/114.3.