En snygg fälg på 14" från Dezent. Denna modell har Dezent valt att kalla för L Silver. Bredden på denna fälg är 5.5". Dezent L Silver har 4 bultar och en cirkeldiameter som är 98 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 4/98.
Glöm inte kolla att ET 32 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälg har ett navhål som är 58.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. En uppsättning Dezent L Silver kan bli din för endast 816 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 816 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | L Silver |
| Diameter | 14" |
| Fälgbredd | 5.5" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 98 |
| Bultcirkel | 4/98 |
| Inpressningsdjup (ET) | 32 mm |
| Navhål | 58.1 mm |
RE Silver från Dezent är en fälg på 14" med en bredd på 5.5" och ET 32 mm. Bultcirkeln är 4/98.
B från Enzo. Med en bredd på 5.5" och ett inpressningsdjup på 32 mm passar denna 14"-fälg till bilar med bultcirkel 4/98.
Dezent F är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 98 och som fästs med 4 bultar. 5.5" bredd och ET 28.
Fälg från Dezent på 14" med modellnamnet F. Bultcirkeln är 4/98, bredden 5.5" och ET-måttet är 40 mm.