Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 1500 kronorsklassen. Fälgen heter KF Black och den tillverkas av Dezent. Bredden på denna fälg är 6.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/100, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 100 mm.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för KF Black är 39 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 57 mm. En uppsättning Dezent KF Black kan bli din för endast 1404 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 404 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KF Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 39 mm |
| Navhål | 57 mm |
Fälg från Dezent på 17" med modellnamnet KF Silver. Bultcirkeln är 5/100, bredden 6.5" och ET-måttet är 39 mm.
En 6.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 39 mm. Dezent AP Black är 17" och har en bultcirkel på 5/100.
17"-fälg av modellen TU Black från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/100 och ett ET-mått på 39 mm.
TU Silver från Dezent är en fälg på 17" med en bredd på 6.5" och ET 39 mm. Bultcirkeln är 5/100.