Med ett pris på 1555 kronor är Dezent TY Matt Graphite ett bra alternativ bland 17"-fälgarna. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Dezent TY Matt Graphite har en bredd på 7.5". Med en cirkeldiameter på 108 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/108.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 44 mm. Denna fälg har ett navhål som är 65.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 1555 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 555 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | TY Matt Graphite |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Denna 16"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 44 mm. Modellen heter TY Matt Graphite.
Denna 16"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 4/108 och ett inpressningsdjup på 38 mm. Modellen heter TY Graphite matt.
16"-fälg från Dezent av modellen TY Silver. Bultcirkeln är 5/108, bredden 16" och ET-måttet 44 mm.
Fälg från Dezent på 16" med modellnamnet TY Graphite matt. Bultcirkeln är 5/108, bredden 7" och ET-måttet är 48 mm.