Med ett pris på 1423 kronor är Dezent KF Black ett bra alternativ bland 17"-fälgarna. Bredden på denna fälg är 8". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 108 mm och 5 hål för bultar.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 42 mm. Denna variant av KF Black har ett navhål/centrumhål som är 63 mm stort. BytHjul säljer Dezent KF Black 17" i sin webbshop för 1423 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 423 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KF Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 63 mm |
Denna 17"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 42 mm. Modellen heter KF Silver.
17"-fälg från Dezent av modellen KF Dark. Bultcirkeln är 5/108, bredden 17" och ET-måttet 42 mm.
KF Black från Dezent är en fälg på 17" med en bredd på 8" och ET 58 mm. Bultcirkeln är 5/112.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 58 mm. Dezent KF Dark är 17" och har en bultcirkel på 5/112.