Dezent AP Dark är en fälg på 18" från Dezent. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Dezent AP Dark har en bredd på 7.5". Med en cirkeldiameter på 108 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/108.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för AP Dark är 44 mm. Centrumhålet är 65.1 mm stort. Du hittar mer information om Dezent AP Dark genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 726 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | AP Dark |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 44 mm. Dezent AP Black är 18" och har en bultcirkel på 5/108.
AP Dark från Dezent. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 38 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 4/108.
Dezent AP Dark, 18"-fälg, 7.5" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 46 mm.
Dezent AP Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 4 bultar. 7" bredd och ET 38.