Detta är en Dezent-fälg av modellen AR Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7.5" passar. Bultcirkeln på denna fälg är 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 50 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.6 mm stort. BytHjul säljer Dezent AR Black 18" i sin webbshop för 2117 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 117 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | AR Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 50 mm. Dezent AR Black är 18" och har en bultcirkel på 5/112.
Fälg från Dezent på 20" med modellnamnet AR Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9" och ET-måttet är 50 mm.
20"-fälg av modellen AR Dark från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 50 mm.
AR Dark 20" från Dezent med 8" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.