Detta är en Dotz-fälg av modellen Bilbao Dark. Denna variant av fälgen har en diameter på 17". Fälgbredden för denna variant av Dotz Bilbao Dark är 7". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 100 mm. Du fäster fälgen med 4 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 4/100.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 30 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 60.1 mm. BytHjul säljer Dotz Bilbao Dark 17" i sin webbshop för 2691 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 691 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Dark |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 60.1 mm |
Fälg från Dotz på 17" med modellnamnet Bilbao Blaze. Bultcirkeln är 4/100, bredden 7" och ET-måttet är 30 mm.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 37 mm. Dotz Bilbao Dark är 17" och har en bultcirkel på 4/100.
Dotz Bilbao Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 4 bultar. 7" bredd och ET 38.
Bilbao Dark från Dotz är en fälg på 17" med en bredd på 8" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/100.