Med ett pris på 2596 kronor är Dotz Bilbao Dark ett bra alternativ bland 17"-fälgarna. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Dotz Bilbao Dark har en fälgbredd på 7". Bultcirkeln på denna fälg är 4/100.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 37 mm. Detta är en fälg med 60.1 mm stort navhål. Dotz Bilbao Dark är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa Dotz Bilbao Dark från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 596 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Dark |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 37 mm |
| Navhål | 60.1 mm |
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 37 mm. Dotz Bilbao Blaze är 17" och har en bultcirkel på 4/100.
17"-fälg av modellen Bilbao Dark från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/100 och ett ET-mått på 30 mm.
Dotz Bilbao Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 4 bultar. 7" bredd och ET 38.
Bilbao Dark från Dotz är en fälg på 17" med en bredd på 8" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/100.