Denna 18"-fälg från Dotz har modellnamnet Tanaka Gunmetal polished lip. Dotz Tanaka Gunmetal polished lip har en fälgbredd som är 8". Dotz Tanaka Gunmetal polished lip har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 108 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/108.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 45 mm. Denna variant av Tanaka Gunmetal polished lip har ett navhål/centrumhål som är 70.1 mm stort. En uppsättning Dotz Tanaka Gunmetal polished lip kan bli din för endast 2683 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 683 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Tanaka Gunmetal polished lip |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
20"-fälg av modellen Tanaka Gunmetal polished lip från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 28 mm.
Fälg från Dotz på 20" med modellnamnet Tanaka Gunmetal polished lip. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 9" och ET-måttet är 40 mm.
Tanaka Black matt från Dotz är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Fälg från Dotz på 19" med modellnamnet Tanaka Black matt. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 45 mm.