Om du letar efter bra 18"-fälgar kan Dotz Tanaka Black matt vara värt att ta en titt på. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Dotz Tanaka Black matt har en fälgbredd på 8". Dotz Tanaka Black matt har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 35 mm. Navhålet på Dotz Tanaka Black matt är 70.1 mm stort. BytHjul säljer idag Dotz Tanaka Black matt för 2331 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 331 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Tanaka Black matt |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
Dotz Tanaka Black matt är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 35.
Tanaka Black matt från Dotz är en fälg på 21" med en bredd på 10" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/112.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. Dotz Tanaka Gunmetal polished lip är 18" och har en bultcirkel på 5/108.
En 10" bred fälg med ett inpressningsdjup på 28 mm. Dotz Tanaka Black matt är 21" och har en bultcirkel på 5/112.