Dotz har många snygga fälgar i sitt utbud och Tanaka Gunmetal polished lip 20" är inget undantag. Denna fälg är 10" bred. Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 28 mm. Navhålet på Dotz Tanaka Gunmetal polished lip är 70.1 mm stort. Dotz Tanaka Gunmetal polished lip är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa Dotz Tanaka Gunmetal polished lip från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 899 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Tanaka Gunmetal polished lip |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 28 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. Dotz Tanaka Gunmetal polished lip är 18" och har en bultcirkel på 5/108.
Fälg från Dotz på 20" med modellnamnet Tanaka Gunmetal polished lip. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 9" och ET-måttet är 40 mm.
En 10" bred fälg med ett inpressningsdjup på 28 mm. Dotz Tanaka Black matt är 21" och har en bultcirkel på 5/112.
Denna 21"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 28 mm. Modellen heter Tanaka Black matt.