Detta är en Dotz-fälg av modellen Tanaka Black matt. Denna variant av fälgen har en diameter på 21". De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Dotz Tanaka Black matt har en bredd på 10". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Fälgens ET-mått är 28 mm. Denna fälg har ett navhål som är 70.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer Dotz Tanaka Black matt 21" i sin webbshop för 3681 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 681 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Tanaka Black matt |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 28 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
Denna 21"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 28 mm. Modellen heter Tanaka Black matt.
20"-fälg av modellen Tanaka Gunmetal polished lip från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 28 mm.
Tanaka Black matt från Dotz är en fälg på 21" med en bredd på 10" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Tanaka Black matt från Dotz är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/112.