Med ett pris på 3547 kronor är Dotz Bilbao Blaze ett bra alternativ bland 19"-fälgarna. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 25 mm. Denna variant av Bilbao Blaze har ett navhål/centrumhål som är 70.1 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Dotz Bilbao Blaze 19".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 547 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Blaze |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 25 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
Fälg från Dotz på 19" med modellnamnet Bilbao Blaze. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 45 mm.
Bilbao Blaze från Dotz är en fälg på 19" med en bredd på 9.5" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Dotz Bilbao Blaze är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 35.
Bilbao Blaze 19" från Dotz med 8.5" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.