Dotz Tanaka Black matt är en av våra 21"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Dotz. Denna fälg är 10" bred. Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 35 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 70.1 mm. BytHjul säljer idag Dotz Tanaka Black matt för 3681 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 681 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Tanaka Black matt |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
En 10" bred fälg med ett inpressningsdjup på 28 mm. Dotz Tanaka Black matt är 21" och har en bultcirkel på 5/112.
Tanaka Black matt från Dotz är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Dotz Tanaka Black matt är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 35.
Denna 21"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 28 mm. Modellen heter Tanaka Black matt.