Denna 21"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3900 kronorsklassen. Fälgen heter MarinaBay dark och den tillverkas av Dotz. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 10". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 28 mm. Navhålet på Dotz MarinaBay dark är 70.1 mm stort. Dotz MarinaBay dark kan du köpa från BytHjul för endast 3813 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 813 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | MarinaBay dark |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 28 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
Fälg från Dotz på 21" med modellnamnet MarinaBay dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9" och ET-måttet är 28 mm.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 28 mm. Dotz MarinaBay dark är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
Dotz MarinaBay dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 10" bredd och ET 40.
En 10" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. Dotz MarinaBay dark är 21" och har en bultcirkel på 5/112.