Dotz har många snygga fälgar i sitt utbud och MarinaBay dark 20" är inget undantag. Bredden på denna fälg är 9.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 28 mm. Dotz MarinaBay dark har ett centrumhål (navhål) på 70.1 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3204 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 204 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | MarinaBay dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 28 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
Fälg från Dotz på 20" med modellnamnet MarinaBay bronze. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9.5" och ET-måttet är 28 mm.
Denna 20"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 28 mm. Modellen heter MarinaBay black.
Fälg från Dotz på 21" med modellnamnet MarinaBay dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9" och ET-måttet är 28 mm.
MarinaBay dark från Dotz är en fälg på 21" med en bredd på 10" och ET 28 mm. Bultcirkeln är 5/112.