Bilbao Blaze 18" är en snygg fälg som tillverkas av Dotz. Denna fälg är 8" bred. Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Glöm inte kolla att ET 40 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Centrumhålet är 70.1 mm stort. BytHjul säljer idag Dotz Bilbao Blaze för 3047 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 047 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Blaze |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
Dotz Bilbao Blaze är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 40.
Bilbao Blaze från Dotz. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
Dotz Bilbao Blaze, 19"-fälg, 9" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 40 mm.
Fälg från Dotz på 20" med modellnamnet Bilbao Blaze. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 45 mm.