Dotz Tanaka Black matt är en av våra 20"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Dotz. Dotz Tanaka Black matt har en fälgbredd som är 10". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Fälgens ET-mått är 40 mm. Detta är en fälg med 70.1 mm stort navhål. Dotz Tanaka Black matt är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa Dotz Tanaka Black matt från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 378 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Tanaka Black matt |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
20"-fälg av modellen Tanaka Gunmetal polished lip från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 28 mm.
Denna 20"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Tanaka Black matt.
Tanaka Black matt från Dotz är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Dotz Tanaka Black matt är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 35.