Dotz Tanaka Gunmetal polished lip är en fälg på 20" från Dotz. Bredden på denna fälg är 9". Fälgen har en bultcirkel som är 5/114.3, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 114.3 mm.
Glöm inte kolla att ET 40 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälg har ett navhål som är 71.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. En uppsättning Dotz Tanaka Gunmetal polished lip kan bli din för endast 3899 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 899 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Tanaka Gunmetal polished lip |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. Dotz Tanaka Gunmetal polished lip är 18" och har en bultcirkel på 5/108.
20"-fälg av modellen Tanaka Gunmetal polished lip från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 28 mm.
Dotz Tanaka Black matt är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 35.
Fälg från Dotz på 20" med modellnamnet Tanaka Black matt. Bultcirkeln är 5/120, bredden 9" och ET-måttet är 30 mm.