Detta är en Dotz-fälg av modellen MarinaBay dark. Denna variant av fälgen har en diameter på 20". En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 9.5" passar. Bultcirkeln på denna fälg är 5/120.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 40 mm. Dotz MarinaBay dark har ett centrumhål (navhål) på 72.6 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3204 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 204 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | MarinaBay dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
MarinaBay bronze 20" från Dotz med 9.5" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
21"-fälg av modellen MarinaBay dark från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 40 mm.
Dotz MarinaBay bronze, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 30 mm.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 30 mm. Dotz MarinaBay black är 20" och har en bultcirkel på 5/120.